Zelený zlonín

Používané technologie

Díky nejmodernějším technologiím jsou naše domy vysoce úsporné a zároveň komfortní.

Co je projekt Zelený Zlonín, jak se žije v pasivním domě, jaké technologie a inteligence nám dělá naše bydlení komfortnější?

To a mnohem více se dozvíte při poslechu rozhovoru majitele McFall Development na Frekvenci 1.

První díl

„Zlonín je úžasná lokalita na okraji Prahy, pro všechny, kteří chtějí z Prahy utéct, ale být v ní za 20 minut.“

  Přehrát podcast

Druhý díl

Pasivní dom Zelený Zlonín - ekologie a ekonomika bydlení v pasivním domě

  Přehrát podcast

Třetí díl

Technologie a inteligence pasivních domů v lokalitě Zelený Zlonín

  Přehrát podcast

Čtvrtý díl

George Podzimek CEO McFall Development – na stavitelství je úžasné, že po vás něco zůstává

  Přehrát podcast

Vybavení domu standard

Dům dostanete kompletně stavebně vybavený včetně podlahových krytin a inteligentního ovládání domácnosti. Součástí výbavy není kuchyňská linka.

Kompletní vybavení domu standard

Hybridní fotovoltaická elektrárna

Hybridní fotovoltaická elektrárna, dále jen HFVE, má výhodu oproti běžným FVE v možnosti uchování vyrobené a nespotřebované el.energie z FV panelů. Tuto el.energii lze využít například večer, kdy rodina přijde domů z práce a požadavky na el.energii jsou větší (svícení, vaření, sprchování, běžný provoz). HFVE je založena na hybridním principu, kdy nespotřebovaná vyrobená energie z FV panelů je ukládána do akumulátorů (pokud akumulátory jsou k dispozici) a následně využita místo el.energie z distribuční sítě. V případě, že je potřeba více el. energie, než je HFVE schopna v daném okamžiku dodat, doplní se el. energie z distribuční sítě. Ale, jen takové množství, aby se pokryl rozdíl na el.energii požadovaný rozdíl mezi potřebou a schopnosti HFVE v daném okamžiku dodat. V případě, že akumulátory jsou již plně nabité, lze případné přebytky využít například při přípravě TV v bojleru. V poslední řadě dojde k omezení výkonu HFVE, aby nedošlo k poškození zařízení. Systém zajistí, aby nedocházelo k přetokům do distribuční sítě el. energie. Prioritou, ale zůstává využití veškeré vyrobené el.energie z FV panelů. Je také dostupná funkce Backup, kdy je možné nastavit určitou minimální hodnotu kapacity v akumulátorech, kterou má systém držet pro případ výpadku el.energie z distribuční sítě. Pod tuto hodnotu systém nikdy akumulátory nevybije, pokud bude dostupná distribuční.

Více o hybridní fotovoltaické elektrárně

Vzduchotechnika a rekuperace

O čerstvý vzduch ve vašem domě se bude starat inteligentní vzduchotechnika s rekuperací, která sníží tepelné ztráty způsobené výměnou vzduchu.

Kompletní popis vzduchotechniky a rekuperace

Rozkresy a řezy domu

Pro Vaši lepší představu o prostoru v našich domech, si můžete zobrazit plány s kótami. Můžete si tak začít plánovat zařízení Vašeho nového domova. Půdorysy pergol se mohou lišit, dle zvolené varianty a umístění domu.
Více

Kontakty

Neostýchejte se nás nezávazně kontaktovat. Přátelsky Vám zodpovíme veškeré dotazy.

Kontaktní formulář

Souhlas se zpracováním osobních údajů udělený v souladu s ustanovením čl. 7 Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů)

Položky označené ( * ) jsou povinné